ویلیام برنباخ،تاثیرگذارترین چهره تبلیغات

تصویر برنباخ

اوایل زندگی:

بیل برنباخ در یک خانواده یهودی، در ۱۳ اوت ۱۹۱۱ و درشهر نیویورک به دنیا آمد.

او پسر یک طراح لباس بود و در کودکی به هنر علاقه داشت و شعر می سرود.وی در سال ۱۹۳۲ مدرک لیسانس خود را از دانشگاه نیویورک گرفت. 

همچنین در رشته زبان انگلیسی تحصیل کرده، اما همچنین در رشته مدیریت بازرگانی، فلسفه و موسیقی و نواختن پیانو تحصیل کرد.

 

زندگی حرفه ای:

اولین کار او در اتاق پست Schenley Distillers بود. زمانی که آنجا بود، تبلیغی برای شنلی نوشت و آن را ناخواسته به بخش تبلیغات فرستاد. در زمان مناسب، آگهی دارای شایستگی شناخته شد، اما منشا آن گم شده بود.  در نیویورک تایمز درج شد. برنباخ آگهی را دید و به سرعت ادعای نویسندگی را به رئیس شنلی، لوئیس روزنستیل، داد و او فوراً حقوقش را افزایش داد و او را به بخش تبلیغات منتقل کرد. او برای آژانس های دیگر کار کرد و شروع به توسعه علاقه خود به گرافیک تبلیغاتی کرد،سپس به عنوان یک کپی رایتر به Gray Advertising پیوست.

 او یکی از سه بنیانگذار آژانس تبلیغاتی بین المللی دویل دان برنباخ (DDB) در سال ۱۹۴۹ بود.

برنباخ که از ابتدا نویسنده ای بود، مسئولیت فعالیت های خلاقانه آژانس را بر عهده داشت و همیشه هدفش ایجاد تبلیغات تازه و بدیع بود. سالها او به تنهایی هر کمپین را قبل از ارائه به مشتری تایید می کرد.

پس از کناره گیری از سمت ریاست دویل دین برنباخ در سال ۱۹۶۷، برنباخ سمت رئیس هیئت مدیره و سپس رئیس کمیته اجرایی را بر عهده گرفت، سمتی که در مرگش در سال ۱۹۸۲ به عهده گرفت. زمانی که شرکت را راه اندازی کرد، صورتحساب آن ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار بود. زمانی که او درگذشت، حدود ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ دلار بود. او رهبر امور انجمن آژانس های تبلیغاتی آمریکا بود.

تصویر برنباخ

 

درگذشت:

وی در ۲ اکتبر ۱۹۸۲ و در شهر نیویورک درگذشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *