حقایقی درباره استارباکس

تاریخچه ای از شروع استارباکس:

داستان این برند مشهور و پر آوازه در سال ۱۹۷۱ و در امتداد خیابان های بازار تاریخی سیاتل آغاز می شود. در آنجا بود که استارباکس اولین فروشگاه خود را افتتاح کرد و دانه‌های قهوه، چای و ادویه‌های تازه بو داده شده را از سراسر جهان برای مشتریان خود ارائه می‌کرد.

ده سال بعد، یک جوان نیویورکی به نام هوارد شولتز از این درها عبور کرد و از اولین جرعه خود مجذوب قهوه استارباکس شد. پس از پیوستن به شرکت در سال ۱۹۸۲، یک جاده سنگفرش متفاوت او را به کشف دیگری هدایت کرد. در سفری به میلان در سال ۱۹۸۳ بود که هاوارد برای اولین بار قهوه خانه های ایتالیا را تجربه کرد و با الهام گرفتن از گرما و هنر فرهنگ قهوه خود به استارباکس به سیاتل بازگشت. تا سال ۱۹۸۷، پیش بند قهوه ای خود را با پیش بند سبز عوض کردیم و فصل بعدی خود را به عنوان قهوه خانه آغاز کردیم.

استارباکس به زودی به شیکاگو و ونکوور، کانادا و سپس به کالیفرنیا، واشنگتن، دی سی و نیویورک گسترش خواهد یافت. تا سال ۱۹۹۶، ما از اقیانوس آرام عبور می‌کردیم تا اولین فروشگاه خود را در ژاپن افتتاح کنیم، پس از آن اروپا در سال ۱۹۹۸ و چین در سال ۱۹۹۹ قرار گرفتند. ده ها هزار محله در سراسر جهان. در هر کاری که انجام می دهیم، ما همیشه وقف ماموریت خود هستیم: الهام بخشیدن و پرورش روح انسان – یک نفر، یک فنجان، و یک محله در یک زمان.

 

استارباکس توسط جری بالدوین، گوردون بوکر و زیو سیگل تاسیس شد و اولین فروشگاه خود را در سال ۱۹۷۱ در نزدیکی بازار تاریخی پایک پلیس در سیاتل افتتاح کرد . سه بنیانگذار استارباکس دو چیز مشترک داشتند: همگی از دانشگاه آمده بودند و همگی عاشق قهوه و چای بودند. آنها سرمایه گذاری کردند و مقداری پول قرض گرفتند تا اولین فروشگاه را در سیاتل باز کنند و نام آن را به نام استارباک، استارباک، در رمان کلاسیک هرمان ملویل ، «استارباکس» گذاشتند .

آلفرد پیت، یک کارآفرین برشته کردن قهوه ، الهام‌بخش اصلی بنیانگذاران استارباکس بود. پیت یک مهاجر هلندی بود که در دهه ۱۹۵۰ شروع به واردات قهوه آرابیکا خوب به ایالات متحده کرده بود. در سال ۱۹۶۶ او یک فروشگاه کوچک به نام پیتز قهوه و چای در برکلی کالیفرنیا افتتاح کرد که در واردات قهوه و چای درجه یک تخصص داشت. موفقیت پیت بنیانگذاران استارباکس را تشویق کرد تا مدل کسب و کار خود را بر اساس فروش دانه‌ها و تجهیزات قهوه با کیفیت بالا قرار دهند و پیت به تامین‌کننده اولیه دانه‌های قهوه سبز برای استارباکس تبدیل شد

 

شولتز در سال ۲۰۰۰ اعلام کرد که از سمت مدیرعاملی کناره گیری می کند اما به عنوان رئیس هیئت مدیره باقی خواهد ماند. تا سال ۲۰۰۷ این زنجیره دارای بیش از ۱۵۰۰۰ مکان در سراسر جهان بوداما در حال تاسیس بود و در ژانویه ۲۰۰۸ شولتز به عنوان مدیرعامل بازگشت

 

. استارباکس در سال ۲۰۰۳ شروع به فروش مواد غذایی در کافه های خود کرده بود. این حرکت ها تا حد زیادی موفقیت آمیز بود و تا سال ۲۰۱۲ استارباکس از نظر مالی بهبود یافته بود. شولتز مجدداً از سمت مدیرعاملی کنار رفت و کوین جانسون در سال ۲۰۱۷ جایگزین او شد

. بزرگ‌ترین استارباکس جهان، یک رستوران استارباکس رزرو، در شیکاگو افتتاح شددر سال ۲۰۱۹. در سال ۲۰۲۱ استارباکس در ده ها کشور در سراسر جهان حضور داشت و بیش از ۳۲۰۰۰ فروشگاه را اداره می کرد.

 

استارباکس بدون شک محبوب ترین قهوه خانه در جهان است .

 

استارباکس شرکت ضبط مخصوص به خود را دارد.

استارباکس اغلب به خاطر موسیقی ای که همیشه در پس زمینه هر فروشگاه پخش می کند شناخته می شود. همانطور که مشخص است، استارباکس در مورد موسیقی جدی تر از آن چیزی است که فکر می کنید. این شرکت در واقع دارای شرکت ضبط موسیقی خود به نام موسیقی شنیدن است. این برنامه با گروه موسیقی کنکورد در سال ۲۰۰۷ ایجاد شد و در واقع شامل تعدادی از نوازندگان بسیار بزرگ مانند پل مک کارتنی، جیمز تیلور و جونی میچل است.

 

لوگوی اصلی بحث برانگیز بود.

لوگوی استارباکس یک پری دریایی است، حتی اگر هرگز قهوه نخرید. با این حال، پری دریایی در واقع یک آژیر است

میزهای گرد در رستوران ها دلیلی دارد.

 

به هر استارباکس بروید و احتمالاً دو نوع میز خواهید دید: میزهای گرد و میزهای مستطیلی. دلیلی برای میزهای گرد وجود دارد. بر اساس گزارش ریدرز دایجست ، میزهای گرد قرار است زمانی که تنها هستید احساس بیشتری در خانه داشته باشید.

آنها یک قانون ۱۰ دقیقه ای دارند که باید رعایت کنند.

 

اگر واقعاً از استارباکس نوشیدنی می‌خواهید و متوجه شده‌اید که پنج دقیقه پیش بسته شده‌اند، خوش شانس هستید: ظاهراً آنها همچنان موظف هستند به شما خدمت کنند. به گفته یکی از کارمندان ، قانونی وجود دارد که در آن آنها باید فروشگاه را ۱۰ دقیقه قبل از زمان اعلام شده باز کنند و درها را به مدت ۱۰ دقیقه پس از زمان بسته شدن بسته باز بگذارند.

استارباکس سالانه بیشتر از دانه های قهوه برای مراقبت های بهداشتی کارکنان هزینه می کند.

 

همانطور که ممکن است شنیده باشید، استارباکس یک بسته مزایای سخاوتمندانه را به کارمندان خود ارائه می دهد، از جمله ارائه مراقبت های بهداشتی به کارکنانی که ۲۰ ساعت در هفته یا بیشتر کار می کنند. در واقع، طبق گفته هاوارد شولتز ، مدیرعامل این شرکت در سال ۲۰۰۸، استارباکس سالانه ۳۰۰ میلیون دلار برای مراقبت های بهداشتی هزینه می کند، که بیشتر از هزینه ای است که آنها برای دانه های قهوه خرج می کنند.

انواع مختلفی از پیش بند استارباکس وجود دارد؟

  • پیش بند دوزی شده پرچم آمریکا: این گلدوزی از جانبازان و همسران نظامی تجلیل می شود.
  • پیش بند گلدوزی شده: فارغ التحصیلان طرح موفقیت کالج استارباکس این پیش بند دوزی شده را دریافت می کنند.
  • پیشبند سبز با املای انگشتی ASL: برای شرکای Signing Store ما در واشنگتن دی سی که به عنوان یک فرد ناشنوا شناخته می شوند و ASL شکل اصلی ارتباط آنها است، این پیش بند هم به عنوان منبع غرور شرکا و هم به عنوان یک نشانه مفید برای مشتریان در مورد ارتباطات و ارتباط. در سطح جهانی، استارباکس دارای ۱۰ فروشگاه امضا در بازارهایی از جمله مالزی ، ایالات متحده، چین و ژاپن است.
  • پیشبند مشکی: نامگذاری ویژه برای شرکای که برای دانش قهوه خود گواهینامه دریافت کرده اند، که در برخی بازارها به عنوان Coffee Masters شناخته می شود.
  • پیش بند قرمز: برای کمک به گسترش کمی شادی تعطیلات، شرکای خود پیش بند قرمز خود را هنگام فرا رسیدن فصل تعطیلات می پوشند.
  • پیش بند رزرو و روستری استارباکس: این پیش بند های برنزه برنزه با بند چرمی برای شرکای ما در Reserve و Roastery ساخته شده اند تا در برابر سال ها کار و مراقبت لازم برای هنر برشته کردن مقاومت کنند.

اکنون بیش از ۳۰۰۰۰ مکان در سراسر جهان دارد. و در حالی که چیزهای زیادی در مورد  منوی مخفی فرضی و مواد غذایی پر کالری این زنجیره شناخته شده است، در اینجا ۳۰ واقعیت استارباکس وجود دارد که احتمالاً نمی دانستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *