نوتلا،محبوب ترین شکلات صبحانه

نوتلا دربین 2دست

تاریخچه نوتلا:

تاریخچه نوتلا از سال ۱۸۰۶ میلادی، پیش از شروع جنگ‌های ناپلئون می باشد که منشأ این ترکیب خوشمزه شامل کاکائو و فندق است.

محاصره قاره ای ناپلئون باعث مختل شدن تجارت فرانسه شد، بعد از این محاصره، ارتباط فرانسه با ایتالیا (استان پیامونته) قطع شد. پیامونته در آن دوره یکی از مرغوب‌ترین انواع شکلات در جهان را تولید می‌کرد و به همین دلیل، قیمت شکلات سر به فلک کشید. در این زمان، تورینو که در مرکز پیامونته قرار دارد، مشکل را حل کرد و با ترکیب فندق و کاکائو، ماده ای بسیار خوشمزه تولید شد و اینجا بود که نوتلا ساخته شد.

در سال ۱۹۶۴ میلادی عنوان نوتلا (Nutella) برای آن برگزیده شد تا به گسترش هرچه بیشتر این نام تجاری بینجامد. نوتلا کم کم به یکی از اعضای اصلی غذای ایتالیا بدل شد و در سال ۱۹۶۴ اولین محموله شکلات به انگلیس صادر شد.

مواد تشکیل دهنده آن:

نوتلا حاوی فندق، پودر کاکائو، شیر خشک، روغن گیاهی، شکر، لسیتین سویا و وانیل است.

مواد تشکیل دهنده نوتلا

شیشه نوتلا:

“بعد از فروش این محصول در آلمان، مردم این کشور که به شدت به این محصول علاقه مند شده بودند در سال ۱۹۶۵ شیشه ای را بدون نقص طراحی کردند که امروزه به شیشه معروف نوتلا معروف است.منبع:ویرگول

رکورد شکنی:

در سال ۲۰۰۵، ۲۷۸۵۴ نفر در آلمان گرد هم آمدند تا بزرگترین ضیافت صبحانه با نوتلا را که تا کنون برگزار شده شرکت کنند، این اتفاق به قدری بزرگ بود که در کتاب رکورد های گینس ثبت شد.

نکته: شکلات‌های فندقی خوش‌طعم و نرمی که در بسیاری از سفره‌های صبحانه دنیا، روی نان مالیده می‌شوند و چنان بازار بزرگی را از آن خود کرده‌اند که ۲۵٪ کل فندق‌های جهان،‌ توسط این برند مصرف می‌شود! 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *