قوانین و محدودیت های اینستاگرام در۲۰۲۲

چرا قوانین اینستاگرام تنظیم شده است؟

یکی از اهداف استراتژی های مختلف اینستاگرام، افزایش فالوئر است و هدف دیگر آن برقراری امنیت می‌باشد.

محدودیت‌های اینستاگرام برای اطمینان از اینکه همه کاربران تجربه‌ای منصفانه در برنامه دارند، اعمال شده‌اند.

اگر محدودیت‌های اینستاگرام وجود نداشت، اکانت‌هایی که توسط ربات اداره می‌شوند، می‌توانستند روزانه هزاران و حتی شاید ده‌ها هزار نفر را فالو آنفالو کنند و از این طریق در زمان کوتاه، هزاران فالوئر جدید به دست بیاورند. اینستاگرام سعی می‌کند تا جایی که ممکن است، رشد و پیشرفت صفحات طبیعی و ارگانیک باشد و کسی نتواند با تقلب پیشرفت کند.

اینستاگرام محدودیت را چگونه تعیین می‌کند؟

هیچ کس نمی‌داند این محدودیت‌ها چگونه تعیین شده‌اند چرا که هیچ بیانیهٔ رسمی دربارهٔ آن از سوی اینستاگرام وجود ندارد. اما برخی از محدودیت ها برای هر اکانتی متفاوت است. 

به طور مثال اینستاگرام بر روی اکانت‌هایی که تازه ساخته شده‌اند، حساسیت بیشتری نشان می‌دهد و یا حساسیت اینستاگرام بر روی اکانت‌هایی که چندین بار از قوانینش تخطی کرده‌اند و محدود شده‌اند نیز بیشتر می‌شود. به طور کلی، محدودیت اینستاگرام برای هر اکانت به عوامل زیر بستگی دارد:

  • فعالیت اکانتهر چه به صورت روزانه فعالیت بیشتری داشته باشید، اجازه تعامل بیشتری خواهید داشت. 
  • عمر اکانتاینستاگرام برای اکانت‌هایی که عمرشان کمتر از۳ ماه است محدودیت‌های بیشتری قائل است. هر چه عمر اکانت شما بیشتر شود، اجازهٔ فعالیت‌های بیشتری به شما داده خواهد شد.
  • تعداد فالوورهااکانت‌هایی که فالوئر بیشتری دارند، اجازهٔ تعامل بیشتری نیز دارند. البته صرفا فالوئر بالا ملاک نیست کافی نیست و به اینگیجمنت نیز بستگی دارد.
  • اینگیجمنتاز نظر اینستاگرام، اینگیجمنت (Engagement) به فعالیت‌های اصلی شامل به اشتراک گذاری پست یا استوری، کامنت، لایک و سیوها گفته می‌شود. هر چه اینگیجمنت اکانت شما بیشتر باشد، اجازهٔ تعامل بیشتری خواهید داشت.

محدودیت های جدید اینستاگرام برای سال ۲۰۲۲:

  •  لایک:به طور تقریبی ۲۰۰ تا۳۰۰ پست را میتوانید لایک کنید.
  • پست:۲۵ پست میتوانید در اکانت خود آپلود کنید.
  • استوری:میتوانید روزانه ۱۰۰ استوری منتشر  کنید.
  • دایرکت:به صورت روزانه حداکثر می‌توانید به ۵۰ تا ۱۰۰ اکانت، دایرکت بدهید. اگر از این محدودیت عبور کنید، ممکن است توسط اینستاگرام در یک بازه محدود زمانی بلاک شوید.
  • فالو/آنفالو:شما می توانید در یک روز تنها ۲۰۰ فالو / آنفالو انجام دهید. همچنین می توانید در هر ساعت ۱۰ مرتبه فالو آنفالو داشته باشید و در روز ۱۰۰ نفر را فالو و ۱۰۰ نفر را آنفالو کنید که حسابتان بلاک نشود.
  • کامنت:یکی از بهترین راه ها برای تعامل بیشتر کامنت گذاری است، اما کامنت های تکراری و استفاده از ایموجی بدون متن میتواند حساسیت اینستاگرام را بر انگیزد، اما در مجموع ۲۰۰ کامنت در طول روز بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *