برند گوچی را بهتر بشناسیم

گوچی

گوچی یک برند لوکس و پرفروش ایتالیایی پوشاک و کالاهای چرمی در حال حاضر است.

تاریخچه:

 در سال ۱۹۲۰ اولین فروشگاه آن تأسیس شد که در آنجا کالاهای چرمی با طراحی کلاسیک فروخته میشد. پس از مدتی گوچی همراه با سه پسرش، شرکت را گسترش داد تا فروشگاه هایی در میلان و رم و همچنین مغازه های اضافی در فلورانس را شامل شود. 

گوچی در جنگ جهانی دوم:

این شرکت در طول جنگ جهانی دوم به دلیل کمبود مواد کیف‌های دستی، بوم پنبه‌ای و چوب بامبو را جایگذین چرم کرد.

“در آن سال‌ها نماد گوچی دو حرف G بود که با خطوط قرمز و سبز تزئین شده بودند. پس از پایان جنگ، تاج گوچی به‌عنوان نماد برند استفاده شد که شامل یک سپر و شوالیه‌ و روبان‌های قرمز و سبز بود. این نماد شباهت زیادی به نمادهای شهر فلورانس داشت.منبع:سایت

نحوه تبلیغاتی گوچی:

ستاره‌های سینما با لباس‌ها، لوازم جانبی و کفش‌های گوچی برای مجلات سبک زندگی در سراسر جهان عکس گرفتند و به شهرت روزافزون این شرکت کمک کردند.یکی از آن افراد ژاکلین کندی همسر رییس جمهور وقت آمریکا(جان اف کندی)بود که در مراسمات مختلف از کیف های گوچی استفاده می‌کرد.

گوچی در آستانه ورشکستگی:

این شرکت در دهه ۱۹۷۰ رونق گرفت، اما در دهه ۱۹۸۰ با اختلافات داخلی خانوادگی در آستانه ورشکستگی قرار گرفت.

آنها در سال ۱۹۸۸ مجبور شدند شرکت خانوادگی خود را به شرکت Investcorp در بحرین، بفروشند.

و درسال ۲۰۰۳ شرکت فرانسوی Pinault-Printemps-Redoute مالکیت ۶۰ درصد از سهام گروه گوچی را به دست آورد

مارکتینگ در گوچی:

گوچی از همان ابتدا با کمپین های بازاریابی از جمله تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات چاپی و در آخر در دیجیتال مارکتینگ بسیار فعال بوده است.از سال ۲۰۱۶، گوچی در اینترنت با جستجوی افراد بیشتری بروبه رو شد و در سال ۲۰۱۷، این برند با افزایش ۱۱۵ درصدی رشد همراه بود. این رشد را می توان به موفقیت استراتژی های بازاریابی دیجیتال آنها مرتبط دانست که به این برند اجازه داده است دنیای دیجیتال را با فروشگاه داخلی ادغام کند.

به تازگی نتایج سالانه خود را برای سال ۲۰۲۱ اعلام کرده است. بر اساس این گزارش، گوچی به فروش تقریباً ۱۱ میلیارد دلاری دست یافته است – افزایش ۳۱ درصدی بر اساس گزارش و قابل مقایسه. نتایج همچنین از نتایج سال ۲۰۱۹ فراتر رفت و آن را به یک عملکرد بی سابقه تبدیل کرد. در حالی که بسیاری از ۲۰ برند برتر لوکس در سه ماهه گذشته شاهد حرکت قوی بوده اند، رشد گوچی با توجه به اندازه آن بیش از حد قابل توجه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *