۷ویژگی مدیر موفق

فردی درحال پرتاب توسط چندفرد دیگر

مدیران خوب، مجموعه خاصی از مهارت ها را توسعه داده اند که به آنها کمک می کند تیم خود را به سمت موفقیت هدایت کنند.

ویژگی مدیران موفق:

   ۱.تشویق کننده و حمایت کننده:

مدیران خوب به اعضای تیم کمک می کنند تا در حرفه خود پیشرفت کنند و به آنها اعتبار می دهند تا بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند و دستاوردهای خود را در جلسات کارکنان و بررسی عملکرد برجسته کنند.

   ۲.قاطعیت داشتن:

به طور طبیعی، قاطعیت باید با همدلی و دیپلماسی همراه شود “میشل اسمیت” استاد بازاریابی اشاره می کند که نترس بودن در یک مدیر ضروری است. یک رهبر باید بتواند بر مقاومت و ناملایمات اجتماعی غلبه کند. 

   ۳.مثبت و الهام بخش:

مدیران موفق تلاش می کنند تا رهبرانی قوی باشند که کار گروهی را تشویق می کنند. نظرات خود را بخواهید و تیم خود را در کل فرآیند هر پروژه مشارکت دهید.

   ۴.ایجاد محیط آموزشی:

برای اینکه کسب‌وکار در جریان بازی بماند یا حتی جلوتر از آن باشد، مدیران باید از نیازهای در حال تغییر صنعت خود آگاه باشند. آنها باید نیروی کار را به سمتی سوق دهند که نیازهای در حال تغییر صنعت را برآورده کند و در عین حال مسئولیت پذیری و مالکیت اقدامات خود را ایجاد کند.

   ۵.توانایی های تحلیل:

شما ممکن است فردی فوق‌العاده متقاعدکننده و کاریزماتیک باشید و در برقراری ارتباط با تیم خود مهارت داشته باشید، اما این استعداد کافی نیست. توانایی تحلیلی و بررسی را می‌توان به عنوان یکی از ویژگی های حیاتی رهبری آنها نام برد، چراکه منجر به تصمیم گیری خوب می شود.

   ۶.همدل و صمیمی:

احتمالاً اساسی ترین ویژگی یک مدیر موفق، توانایی برقراری ارتباط خوب است. چه با مدیر چه با اعضای تیم.

 مدیران باید بتوانند مخاطبان خود را شناسایی کرده و سبک ارتباطی آنها را بر اساس آن از راه های مختلف اعم از نوشتاری، شفاهی، ارائه به صورت گروهی و انفرادی تنظیم کنند.

   ۷.روش های حل تعارض:

برای مدیر خوب حل تعارض مهم است زیرا هر تیمی اغلب دارای شخصیت های متعددی است. درک چگونگی میانجیگری اختلافات و حل تعارض به گونه ای که باعث شود همه احساس ارزشمند بودن کنند، برای حفظ پروژه ها در مسیر امری ضروری است.

فردی درحال جدا کردن 2نفر دیگر

نتیجه: رهبری چیزی فراتر از دستور دادن یا مدیریت گروهی از افراد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *