فرا رسانه با ما تاپ

راه هایی برای افزایش فالوور پیج اینستاگرام

افزایش فالوور

در ابتدا سوال این جاست که چرا باید فالوئرهای پیج اینستاگرام خود را افزایش دهیم؟ 

۱.افزایش فروش محصولات پیج: اگر پیج شما محصول یا خدماتی را ارایٔه می‌دهد قطعا پیش از هرچیزی ابتدا باید فالوئر یا دنبال کننده هایی وجود داشته باشند تا محصول شما را ببینند و به محصولتان علاقه مند شوند.

۲.کسب درآمد بیشتر: در صورتیکه پیجتان فروشگاهی نباشد باز هم میشود از پیچ کسب در آمد کرد.

یکی از این راه ها تبلیغات دیگر پیج ها می باشد، بدیهی است که هر چه فالوور هایتان بیشتر باشد تبلیغات بیشتر و با هزینه بالاتری خواهید داشت.

۳.قدرتمند شدن برندتان: بعضی از پیج ها در اینستاگرام اصلا نه محصولی میفروشند و نه محصولات دیگران را تبلیغ میکنند.تنها هدف انها اشنایی افراد بیشتری با برندشان است.

حال با توجه به دلایل بالا سوال پیش می آید که

چگونه فالوئر های خود را افزایش دهیم؟

راه های زیادی وجود دارد که اگر به طور مداوم انجام دهیم قطعا فالوور های زیادی راکسب می کنیم.

۱.پروفایل کامل:اولین چیزی که مخاطب در صفحه شما میبیند پروفایلتان است.پس حتما باید عکس مناسب بگذارید.بیو گرافی از خود بنویسید ونام کاربری برای خود قرار دهید.

۲.بایو (bio)جذاب:در این قسمت حتما باید دسته فعالیت خود را به طرز جذابی بنویسید.اگر بایو تان جذاب یا ناقص باشد مخاطب بدون دیدن پست ها صفحه را ترک میکند.

۳.انتخاب مناسب قالب پست ها:حتما باید قبل از انتشار پستتان به گرافیک و طراحی پست دقت کنید.قالب ها و رنگ ها در پست ها باید شبیه به هم باشند تا فضای کلی پیج جذاب تر شود.

۴.تعامل داشتن با صفحات مشابه: طبق الگوریتم های اینستاگرام شما اگر باپیج های همکار خود تعامل برقرار کنید خیلی سریع فالوورهایتان افزایش پیدا خواهند کرد.

یکی از راه های تعامل کامنت نوشتن در زیر پست های انهاست.

۵.تولید محتوای قوی:برای تولید محتوا از چندروز قبل ایده های خود را یادداشت کنید. حتما باید محتوای خلاق و جذابی تولید کنید تا بازدید از پیجتان افزایش پیدا کند.

۶.اولویت دادن به کار های پیج: اول از همه باید کارهای پیجتان را اولویت دهید.مثلا اول اموزش بعد پاسخ دادن به دایرکت ها و…. باشد.

۷.برای روز های هفته برنامه ریزی کنید : باید کار های لیست شده را با جزییات بنویسید.

۸.ساعت هایی از روز را خالی بگذارید: اگر کاری بیش از حد برنامه ریزی شده زمان برد باعث ایجاد استرس و پایین آمدن کیفیت محتوا نشود.

۹.هشتگ گذاری: یکی از راه های دیگری که به افزایش فالوور کمک می کند هشتگ گذاریست. خیلی از افراد با استفاده از هشتگ با پیج شما آشنا می شوند. حداکثر تعداد هشتگی که می توانید زیر هر پست به کار ببرید ۳۰ عدد می باشد. البته هنوز مشخص نشده است که استفاده زیاد از هشتگ در زیر هر پست مفید است یا مضر.

۱۰.به چالش کشیدن:مثلا اگر شما نظرسنجی چالشی (مثلا نتیجه بازی فوتبال)در استوری بگذارید قطعا باعث شیر شدن استوری در بین مخاطبان می شود.

۱۱.استفاده از لوکیشن(location): استفاده از لوکیشن باعث میشود اگر مخاطبی آن مکان را سرچ کرد پست شماهم جزو نتایج نمایش داده شود.

 پس پیشنهاد میشود حتما از مکان های معروف استفاده کنید.

۱۲.تحلیل پیج: به طور منظم پیجتان را بررسی و تحلیل کنید.بااستفاده ازبخش Insights که اینستاگرام

در پیچ های بیزینسی قرار داده است میتوانید صفحه خود را تحلیل کنید:

مثلا چند در صد از پیچ خانم هستند چند درصد اقا.

چه ساعاتی پست هایتان بیشتر دیده میشود

مخاطبینتان بیشتر علاقه به چه موضوعاتی دارند.و….

۱۳.استوری: گذاشتن استوری به طور مداوم باعث ایجاد تعامل و نزدیکی بین شما و مخاطبانتان میشود.

۱۴.برگزار کردن مسابقه:  برگزاری مسابقه به شدت تاثیر مثبتی در رشد پیج دارد ،مثال به کاربردن 

جمله ی(برای شرکت در مسابقه ۳نفر از دوستان خود را تگ کنید) یا (آخرین پست را استوری کنید و 

ما را تگ کنید)

اینکار هم باعث افزایش تعامل میشه و هم جذب خیلی خوبی رو میتونید داشته باشید

یکی از تکنیک های کال تو اکشن هست که قبلا صحبت کردیم

۱۵.لایو (live) گذاشتن: لایو گذاشتن چندین تاثیر مثبت در صفحتان خواهد داشت.یکی از تاثیرات، تعامل بیشتر با مخاطبینتان است که باعث میشود ایده های جدیدی برای تولید محتوا پیدا کنید.تاثیر مثبت دیگر این است که اگر شما مثلا ۱ساعت لایو بگذارید پس به این معناست که مخاطب ۱ساعت در پیج شماست.و هر چه مدت بیشتری افراد در صفحه شما باشند طبق الگوریتم های اینستاگرام برای رشد پیج به شدت موثر است.

۱۶.احترام به مخاطب : حتما به مخاطبانتان احترام بگذارید.مثلا تاجایی که ممکن است کامنت هارا پاسخ دهید و طبق سلیقه شان تولید محتوا کنید.اگر به مخاطبینتان بی اهمیت باشید قطعا انها صفحه شمارا ترک خواهند کرد.

۱۷.جلوگیری از ریزش فالوور: به دست آوردن فالوور کار سخت و زمان بری است.پس اگر بدست آوردید نباید از دستشان بدهید.

مثلا با بی توجهی به مخاطبین یا فعالیت نکردن در مدت زمان طولانی حتما فالوور های زیادی را از دست خواهیدداد.

و نکته پایانی: همیشه اهداف خود را به یاد داشته باشید.

البته به غیر از این روش ها,روش های غیر رایگان هم برای جذب مخاطب می باشد

۱.استفاده از فالوور فیک : این روش اصلا توصیه نمیشود زیراکه کم کم فالوور های فیک ریزش پیدا میکنند.و حتی ممکن است اینستاگرام به عنوان جریمه پست هایتان را نمایش ندهد.

۲.تبلیغات در اینستاگرام: این روش برای جذب فالوور بسیار موثر است ونتیجه خوبی به همراه خواهد داشت.

برای اطلاعات بیشتر در این باره میتوانید مقاله اینفلوءنسر مارکتینگ را مطالعه کنید.

۳.خریدن پیج: این روش فقط در صورتی تاثیر مثبت دارد که موضوع پیچ به هیچ عنوان تغییر نکند.

۴.اسپانسر مسابقات: این روش را هم به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنیم چراکه پس از به پایان رسیدن مسابقه احتمال زیاد پیج شما انفالو خواهد شد.

نتیجه گیری نهایی: افزایش فالوور در اینستاگرام کار سخت و طولانی مدت است پس حتما باید صبر داشته باشید و برای تمام اهداف خود برنامه ریزی کامل و دقیقی داشته باشید.

خروج از نسخه موبایل