اثرپروانه ای و تاثیر آن بر فروش

در ضرب المثلی بیان می شود که “بال زدن بال های پروانه در تایلند می تواند باعث ایجاد گردباد در تگزاس شود.”

اثرپروانه ای چیست؟

این اصل معمولاً به این صورت توضیح داده می شود که اگر پروانه‌ای کوچک بال‌های خود را تکان دهد، تغییراتی که در هوای اطراف خود ایجاد می‌کند در نهایت می‌تواند باعث طوفان شود.

ارتباط کسب و کارها به اثر پروانه ای:

خوب، اگر بخواهیم ارتباط آن را با کسب و کارهای کوچک و بزرگ بدانیم، اول باید بدانیم که اقدامات کوچک و به ظاهر بی اهمیت می توانند به مرور زمان و تا حد زیادی به نتایج بزرگ و اغلب خارق العاده ای تبدیل شوند که به راحتی در زمینه رویداد اصلی تصور نمی شوند.

حقیقت این است که گاهی اوقات می‌توان با اعمال اثر پروانه‌ای و انجام اقدامات کوچک به اهداف شگفت‌انگیز برسیم.

تغییراتی مانند تغییر سبک تصویر، اضافه کردن یک طرح رنگی جدید و یا تغییرات جزئی در لوگو، می تواند تأثیر زیادی بر کسب و کار شما داشته باشد.

کسب‌ و کارها می‌توانند با ترکیب اقدامات مثبت کوچکی که پیامدهای مثبت قابل توجهی دارند، از اثر پروانه‌ای استفاده کنند. این تغییرات پتانسیل ایجاد مزایایی را دارند که بسیار فراتر از مبالغ هنگفتی است که یک تجارت برای جذب مشتریان هزینه می کند.

بهترین روش های اثر پروانه ای:

اقدامات کوچک پایه و اساس اثر پروانه ای هستند. از جمله:

  • الگوی خوبی بودن رهبران بارزترین اقدام است، زیرا گفتار و اعمال آنها بر زیردستان تأثیر می گذارد. با این حال، هر کارمندی با قدردانی، مثبت‌اندیشی و قدردانی با دیگران می‌تواند الگوی اخلاقی کاملی باشد.
  • رها کردن مسائل شخصی در خانه مسائل شخصی که باعث استرس می شوند هرگز نباید وارد محیط کاری شوند. وقتی افراد استرس‌زا با تحقیر با دیگران رفتار می‌کنند، اثر پروانه‌ای می‌تواند تأثیر منفی بگذارد اما پیامدهای منفی داشته باشد.
  • پرداخت آن به جلو. برخی استدلال می کنند که این برای اثر پروانه ای در تجارتحیاتی است و دلیل خوبی هم دارد. اعمال کوچک محبت آمیز – بدون توقع متقابل – می تواند زنجیره ای از اقدامات کوچک ایجاد کند که منجر به چیزی اساسی شود.

خوراکی های کلیدی

  • اثر پروانه ای در تجارتپتانسیل اقدامات کوچک را در طول زمان برای به دست آوردن نتایج مثبت بسیار بزرگتر توصیف می کند.
  • مردم مهمترین جنبه اثر پروانه ای در تجارتهستند. کارکنان، مشتریان و سایر ذینفعان باید به خاطر نقش های مربوطه خود در حفظ بقای عملیاتی قدردانی شوند.
  • برای پذیرش ذهنیت اثر پروانه، نگرش مثبت کلیدی است. مدیران و کارکنان به طور یکسان باید با کنار گذاشتن مسائل شخصی در خانه و پرداختن به روحیه های خوب به الگوهایی برای مثبت اندیشی تبدیل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *